Авторизація
Шановний Гість
Ласкаво просимо!

Будь-ласка увійдіть у свій профіль, або зареєструйтесь скориставшись формою яка вказана нижчеЯкщо ви зареєстровані на сайті www.olexandrivka.info,
то для входу можна використати ті ж самі
е-мейл та пароль
Режим роботи
Понеділок - П'ятниця

-

Cубота

-

Неділя - Вихідний

Останній день місяця
Санітарний
Головна » Новини бібліотеки

   29 січна цього року виповнюється 102 роки відтоді, як у бою під станцією Крути загинули 300 київських студентів і гімназистів, посланих туди Центральною радою. Три сотні юнаків – патріотів пожертвували собою, щоб зупинити багатотисячну більшовицьку армію під командуванням царського полковника Михайла Муравйова. В районній бібліотеці для дітей проведено годину пам’яті «Бій під Крутами: пам’ятаємо героїв» з учнями 6 класу ЗШ №1 КЗ «Олександрівське НВО №1». Діти переглянули відеофільм «Бій під Крутами», послухали вірш «На Аскольдовій могилі», пісню «Героям слава» та розгадали кросворд «Пам`ятаємо» і числобус «Бій під Крутами». Відважні патріоти, які захищали Україну під Крутами – справжні Герої, як і сучасні Герої, які на своїх плечах міцно тримають нашу незалежність, захищають свою Батьківщину від зазіхань зухвалого агресора. Вони боролися, щоб ми перемогли.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 223 | Додав: Адміністратор | Дата: 03.02.2020 | Коментарі (0)

   День Соборності України — свято, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. 101 річниці державного свята, яке стало символом єднання українських земель, у районній бібліотеці для дітей проведено історичний хронометр «Величний день єднання для учнів 5-х класів Олександрівського НВК КЗ ( Олександрівське НВО №2). Під час заходу учні дізналися цікаві факти з історії подій 22 січня 1919 року, переглянули фільми «Злука»; взяли участь в обговоренні незрозумілих питань, разом розгадували кросворди, шукали відповіді в завданнях «Соборність України», «Хронологія»; взяли участь у вікторині «Вірю – не –вірю», «Ключовий документ», складали пазли( гра «Персоналії»). Захід був проведений з метою формування в учнів нацiональної свiдомостi i людської гiдностi, вiдродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про Батьківщину як соборну державу, про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 158 | Додав: Адміністратор | Дата: 03.02.2020 | Коментарі (0)

   Грудень-щедрий місяць на свята. Особливо на іменніАндрія, Варвари, Миколая,Савви,Ганни…та всіх не перелічити. Та найбільше ми чекаємо від 19 грудня-дня Святого Миколая. Дорослі і діти з нетерпінням чекають подарунків, хто: цукерків, іграшок, гарних речей, теплих слів і гарних усмішок. А історія свята давня і цікава… Колись жив і служив Господу і людям єпископ Миколай. То був добрий і порядний чоловік. Допомагав усім, хто в Бога вірує, а найперше тим, кого спіткало горе. Свої дари вручав так,щоб його не бачили. В шторм він врятував молитвою корабель і пасажирів, молитвою воскресив моряка, який впав з мачти, бідній вдові в тяжку пору допоміг. І завжди у нього вистачало милосердя і для бідного, і для багатого. Так віх ходить і донині, дарує добрим людям подарунки, злим-різочки, як нагадування про помилки. Отаку святкову історію-гостину почули дошкільники старшої групи ДНЗ №6 відвідавши районну бібліотеку для дітей напередодні дня Святого Миколая. Працівники бібліотеки приготували для маленьких відвідувачів цікавий чародій- вечір « На гостині у святого Миколая». В стінах бібліотеки незмінною завжди є й залишається атмосфера добра і радості, яка налаштовує всіх на святковий настрій. Бібліотекарі ознайомили дітей з історією виникнення свята ( уривок лялькової вистави «Невідомий благодійник»). Діти прийняли участь в конкурсах: «Помічники Миколая», « Подарунки», «Морквинка для віслюка»,«Сніжкопробіжка». Усі учасники отримали величезне задоволення, адже вони: відгадували загадки, грали в ігри. По закінченню заходу Святий Миколай добрі пригостив дітей солодощами.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 217 | Додав: Адміністратор | Дата: 02.01.2020 | Коментарі (0)

   Закінчився Всеукраїнський тиждень права. У рамках Тижня проведено низку виховних заходів для дітей різної вікової категорії: година правознавчих порад «Злочин і відповідальність: як не потрапити в пастку», правова тусовка «Світ прав та законів», диспут «Моє право чи обов’язок?», правознавча мандрівка «Ось, який Я!». Жваві дискусії розгорталися під час проведення правового діалогу «Скільки коштує проступок?», на який запрошувалась інспектор ювенальної превенції Леся Добровольська. Діти брали активну участь у бесіді, просили Лесю Григорівну пояснити конкретні правові ситуації, ставили питання за темою зустрічі, переглянули відеофільм «Права і обов’язки дітей» та намалювали своє бачення прав у малюнках. Цікаво пройшла правова тусовка «Світ прав та законів» для молодших користувачів бібліотеки. Діти познайомиль з Конвенцією про права дитини, історією її створення. А потім здійснили незвичайну мандрівку по основних статтях Конвенції, розібрали запропоновані ситуації, які стосувались порушення прав дитини. Юним читачам було цікаво дізнатися і про обов’язки дітей – навчатися, зберігати і охороняти природу, поважати старших, допомагати батькам ( гра «Казковий квітник»). А казкові герої допомогли дітям зрозуміти і запам’ятати права і обов’язки. Також на допомогу дітям у засвоєнні отриманих знань у бібліотеці проведено правознавчий бібліошок "Друг ти собі чи недруг", де у ненав'язливій формі дітям пропонувалось замислитись над гострими, болючими проблемами, що турбують підростаюче покоління , а також розгадати клоуз – тест «Життя навчить», скрабл «Маю право…» Такі заходи в рамках Тижня права сприяли підвищенню рівня правової культури.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 181 | Додав: Адміністратор | Дата: 16.12.2019 | Коментарі (0)

    Напередодні свята Андрія Первозванного відбулося засідання народознавчої вітальні «Родина» - веселе і колоритне свято – Андріївські вечорниці. Адже день Андрія був найвеселішим та найочікуванішим з-поміж найбільших зимових свят. За українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави та гульбища. Повернули до життя традиції предків дівчата та хлопці з допомогою працівників бібліотеки. Діти пригадали стародавні звичаї, дізналися про історію свята Андрія, взяли участь у веселих забавах, конкурсах , іграх . А як же без ворожіння? Воно додало дійству неймовірної казково-містичної атмосфери. Ті, хто прийшов цього дня на захід, мали можливість не лише подивитися, а й самим взяти участь у забавах. Головним на святі став обряд з калитою. З яким благоговійним трепетом виносили дівчата цей обрядовий хліб – головний атрибут свята! А пан Калитинський -- стеріг калиту і не давав хлопцям її вкусити. Наостанок господиня вечорниць разом із дівчатами частували всіх узваром та святковим хлібом. Андріївські вечорниці пройшли весело. Усі учасники отримали незабутні враження, відчули себе причетними до того дійства, яке давним-давно відбувалось в селах на нашій славній Україні.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 190 | Додав: Адміністратор | Дата: 13.12.2019 | Коментарі (0)

   Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки безневинних людей зійшло у могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів. Пам'яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 роках, і пам'яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця найбільшої трагедії ХХ століття у районній бібліотеці для дітей відбулася історична година - пам’яті «Літопис нашої біди»

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 149 | Додав: Адміністратор | Дата: 25.11.2019 | Коментарі (0)

    21 листопада, рівно 6 років тому, почався Майдан, який назавжди змінив свідомість українців. Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи! Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. З цієї нагоди напередодні цієї дати для учнів 6-А класу Олександрівського НВК КЗ « Олександрівське НВО №2» було проведено літературний дайджест «Герої не вмирають».

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 164 | Додав: Адміністратор | Дата: 25.11.2019 | Коментарі (0)

  У нас відбулося свято - український бренд «Вареники - Божі хваленики» .

Учасники засідання народознавчої вітальні «Родина» дізналися як готуються вареники, їхні різновиди та ще багато цікавих речей про цю популярну українську народну страву. Протягом свята сипалися жарти та веселий сміх, лунали веселі українські пісні і гуморески про вареники, проводилися конкурси: «Ліплення вареників», «Ланцюжок дій», «Хто швидше», «Найдивовижніші начинки».

А на закінчення свята добродушні господині пригостили учасників варениками з різноманітними начинками .

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 167 | Додав: Адміністратор | Дата: 06.11.2019 | Коментарі (0)

   До дня української писемності та мови в районній бібліотеці для дітей оформлено книжкову виставку «З книжних слів набираємося мудрості», яка знайомить користувачів з історією створення алфавіту і книгодрукування. В читальному залі бібліотеки для користувачів 3-а класу Олександрівський НВК КЗ «Олександрівське НВО №2» пройшов відеоекскурс « З історії української книги». Діти дізналися про історію виникнення писемності, про видатних духовних просвітителів, які створили словянську азбуку, Кирила і Мефодія, прийняли активну участь в творчих і інтелектуальних іграх і конкурсах: «Бібліотекар», «Загадковий чорний ящик». Протягом заходу демонструвалась слайд – презентація «Від папірусу до книги», яка познайомила дітей з першими книгами, про роботу монахів – переписувачів і діяльність Івана Федорова.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 158 | Додав: Адміністратор | Дата: 06.11.2019 | Коментарі (0)

    Справжнім святом для вихованців дошкільної групи ДЗ №6 (вих. Орлик Ірина Миколаївна) стала пізнавальна екскурсія до районної бібліотеки для дітей. Працівники бібліотеки радісно зустріли дітей і запропонували здійснити незвичайну подорож в світ книг. Дошкільнята з великим інтересом і зачарованими поглядами слухали розповідь бібліотекаря Литвин Н.Г. про історію книги, про правила поведінки в бібліотеці, про правила поводження з книгою. Маленькі відвідувачі затамувавши подих дивились на різноманітність книг в красивих обкладинках. Такої кількості книг вони ще ніколи не бачили. Особливо сподобалась дітям книжкова виставка-запитання «Диво – дерево казок», де за кожну правильну відповідь на дітей чекала цукерка. Бажаючих було багато. В читальному залі на дітей чекала театралізована вистава «Казка про Хлопчика – Нечитайлика» в рамках плану роботи клубу «Плюшева няня». Час пролетів непомітно, потрібно було повертатися в дитячий садочок. Діти були в великому захопленні, залишали бібліотеку в чудовому настрої і бажанням прийти в бібліотеку разом з батьками.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 186 | Додав: Адміністратор | Дата: 23.10.2019 | Коментарі (0)

1 2 3 ... 21 22 »
© Офіційна сторінка Олександрівської районної бібліотеки для дітей.
Створена на базі Олександрівського інтернет-порталу www.olexandrivka.info

Розповісти друзям про сайт:

Сайт та інформація на сайті належить
Олександрівській районній бібліотеці для дітей.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове

Гостьова книга Зворотній з'язок Форум


Наша адреса:
вул. Леніна 58А
смт. Олександрівка
Олександрівський район
Кіровоградська область

Наша електронна скринька:
olexlitlelibrary@rambler.ru

Наш телефон:
8(05242)3-20-47