Авторизація
Шановний Гість
Ласкаво просимо!

Будь-ласка увійдіть у свій профіль, або зареєструйтесь скориставшись формою яка вказана нижчеЯкщо ви зареєстровані на сайті www.olexandrivka.info,
то для входу можна використати ті ж самі
е-мейл та пароль
Режим роботи
Понеділок - П'ятниця

-

Cубота

-

Неділя - Вихідний

Останній день місяця
Санітарний
Головна » Консультації і поради

   На сьогоднішній день існує велика проблема, яка полягає у небажанні та незацікавленості дітей читати. Підростаюче покоління дедалі більше байдужіє до книжок, які їм замінюють телебачення, комп’ютери, Інтернет, відеоігри тощо. Це негативно впливає на розвиток особистості сучасної молодої людини, знижує загальний рівень освіти, культури, духовності. Українці впевнено залишають категорію «найбільш читаючих в світі», близько 46% наших громадян взагалі не читають. Бажання читати у дітей не постане саме собою, його треба прищеплювати і розвивати, аби поняття «читати» стало синонімом таких понять, як «мислити», «жити». Кожна бібліотека намічає свої шляхи вирішення проблеми читання. Важливим орієнтиром діяльності бібліотеки є читач нового покоління, з його запитами, потребами та проблемами. Але запорука успіху – це комплексний підхід, систематичність, креативність, партнерські відносини з навчальними і позашкільними установами. До речі, проведення різноманітних майстер-класів, креатив- майстерок фахівцями бібліотеки — це ще один приклад їхньої творчої діяльності. Якщо раніше на подібні заходи обов’язково запрошувалися майстрині, то сьогодні бібліотекарі самі опановують різні види декоративно-прикладного мистецтва і проводять майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, виробів у різних техніках: оригамі, квілінг, паперопластика, об’ємна аплікація, витинанки та ін. Заходи, в яких діти самі беруть активну участь, фантазують, малюють та створюють власноруч різноманітні вироби, стають для них особливо цікавими і улюбленими. Адже зроблена власними руками дітей річ радує своєю простотою, викликає позитивні емоції та надихає на подальшу творчість. Крім цього, під час занять діти розробляють дрібну моторику рук, розвивають уяву та фантазію. А бібліотекарі при проведенні таких заходів не тільки навчаються самі, навчають дітей, а й популяризують аналогічну мистецьку літературу. Така робота спрямована на пробудження у наших юних користувачів інтересу до образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, а разом з цим до бібліотеки і бібліотечного фонду.

Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 199 | Додав: Адміністратор | Дата: 26.07.2017 | Коментарі (0)

    Реалії сучасного життя неминуче відображаються на роботі бібліотек. Перед бібліотекарями ХХІ ст. постають нові завдання. Необхідно модернізувати принципи організації роботи та оволодіти новими навичками. В умовах об´єднаної громади бібліотеки повинні працювати не у форматі "книгосховища", а у форматі "інформаційно –культурного, довідкового та розважального центру для громади". Враховуючи виклики сьогодення, бібліотеки повинні використовувати у своїй діяльності сучасні інноваційні форми роботи, які завдяки актуальному змісту, творчому підходу та нетрадиційним формам, здатні привернути до себе увагу користувачів бібліотек, а також залучити до них нових відвідувачів. 

Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 247 | Додав: Адміністратор | Дата: 04.04.2017 | Коментарі (0)

                                                                                   ( консультація сільським бібліотекарям )

    Бібліотека – це заклад, що забезпечує людей інформацією, підтримує їх у пошуку знань та мудрості, а професія бібліотекаря – необхідна всім – від малої дитини до людини похилого віку.    Бібліотека – храм добра і знань, до якого приходять ледь навчившись читати. А працівники бібліотек, які обслуговують дітей, докладають багато зусиль, уміння, винахідливості, щоб для маленьких читачів бібліотека стала казковою домівкою.

З метою залучення дітей до бібліотеки варто проводити масові заходи спрямовані на популяризацію книги, бібліотеки, професії бібліотекаря. Для цього доцільно провести цикл заходів, які будуть об’єднані у бібліотечні читання: «Бібліотека – мудрість всіх віків, хранителька добра!». У рамках читань варто передбачити підготовку у ЗМІ, прес-релізів, заміток про роботу бібліотеки, експрес-інформацій: «Як книжка прийшла до людей», «Хороша книга – і вихователь і друг» та інші теми.

Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 398 | Додав: Адміністратор | Дата: 19.10.2016 | Коментарі (0)

В сьогоднішніх умовах обмеженого фінансування бібліотечної галузі необхідна розбудова нестаціонарного обслуговування та активізація його традиційних та нових форм, які максимально були б адаптовані до нинішніх потреб та інтересів різних верств населення. Бібліотекам слід активніше застосовувати такі форми нестаціонарного обслуговування як бібліотечні пункти, пункти книговидачі, книгоношення. Необхідно сприяти поширенню новітніх бібліотечних послуг у парках, навчальних закладах, а також дитячих майданчиках тощо. Всім бібліотекам слід активніше застосовувати пересувки та виїзні читальні зали тощо. Нестаціонарні форми, окрім того, що вони забезпечують сприятливі умови для бібліотечного обслуговування населення, дають можливість для бібліотек розширити сферу свого впливу, залучити нових користувачів, підвищити основні показники роботи і довести соціальну значимість власної діяльності.
Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 760 | Додав: Адміністратор | Дата: 07.04.2016 | Коментарі (0)

Із усієї сукупності знань, що їх людина набуває під час шкільного навчання, у щоденному житті їй чи не найбільше будуть потрібні правові. Адже обізнаність  у системі законоустрою та правопорядку, що існують у державі, повноправними громадянами якої стануть невдовзі наші юні читачі, допоможе їм розумно скористатись своїми правами, правильно визначити свої обов’язки, застереже від хибних вчинків і злочинних діянь. Але лише за умови, що правова освіта підростаючого покоління буде органічно поєднана з правовим вихованням, виступатиме як його складова.

Правове виховання – це діяльність, спрямована на формування правосвідомості і правової культури та на розвиток соціально-правової активності особистості.

Правове виховання в бібліотеці нерозривно пов’язане з моральним вихованням, із формуванням усього комплексу позитивних рис особистості.

Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 871 | Додав: Адміністратор | Дата: 13.11.2015 | Коментарі (0)

Роль і місце бібліотек у формуванні національної свідомості, патріотичному вихованні підростаючого покоління, популяризації національно-культурного надбання

(Консультація - порада сільським бібліотекарям) Ідея громадянськості залишається однією з основоположних під час становлення будь-якої держави. Тому для сучасного бібліотечного закладу найактуальнішою є проблема виховання юних громадян, які мають розвинені громадянські цінності та чесноти. І дуже важливо, щоб наші діти були підготовлені до активної участі у цьому процесі. Дошкільний період – найбільш сприятливий для формування громадянських рис особистості. Саме в дошкільному віці відбувається початковий етап соціальної адаптації дитини до умов життя в товаристві незнайомих людей. У зв’язку з цим перед бібліотекарями постає завдання: формувати первинні прояви майбутнього громадянина, забезпечити входження дитини в природній світ, традиції українського народу. Громадянське виховання складається з багатьох компонентів, формування яких часто відносять до певних видів виховання: патріотичного, морального, правового, екологічного тощо. Воно покликане формувати патріотів Батьківщини, здатних до творчої діяльності, особистісної самореалізації, свідомого соціального вибору.

Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 1637 | Додав: Адміністратор | Дата: 24.06.2015 | Коментарі (0)

(Консультація - порада сільським бібліотекарям) Сучасний підліток, перш за все, споживач комп'ютерних продуктів, особистість, орієнтована на сприйняття віртуальної, а не вербальної інформації. Сьогоднішньому школяреві треба, щоб інформація подавалася яскраво, динамічно, і бажано коротко. Головне для бібліотекаря - привернути увагу, викликати емоційну реакцію, бажання взяти книгу в руки. Виховати в дітях «звичку до бібліотеки» - процес, що вимагає поступовості. Треба, щоб при підготовці до уроків їм було «не уникнути» бібліотеки - і це спільна робота бібліотекарів з педагогами. Ця робота повинна починатися у нас з самого раннього віку, з дитячого садка. А далі дітям обов'язково стане в бібліотеці попросту цікаво, їх буде туди тягнути... Визначившись з пріоритетами в своїй діяльності, бібліотеці в першу чергу необхідно розробити заходи щодо розширення існуючих бібліотечних послуг та впровадження нових форм обслуговування з метою поліпшення їх якості та подальшого інноваційного розвитку книгозбірні.
Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 1005 | Додав: Адміністратор | Дата: 31.03.2015 | Коментарі (0)

                                                                                         (Консультація сільським бібліотекарям)

Душа і слово. Ці поняття вічні. І нічим так не вразиш, як словом. Ним можеш і підбадьорити, а можеш і завдати болю. Об'єктами впливу бібліотерапії є дорослі і діти - здорові фізично, але з травмою душі, або люди, які мають аномалії в розвитку, вади зору, слуху тощо. Бібліотерапію можна також використовувати при захворюванні на ДЦП, але при гострих психічних та психосоматичних станах бібліотерапія просто заборонена. Останнім часом реабілітаційні функції взяли на себе і бібліотеки.

Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 1329 | Додав: Адміністратор | Дата: 21.10.2014 | Коментарі (0)

(виступ на обласному семінарі) Час невпинно рухається вперед, суспільство розвивається. Виникають нові вимоги і потреби, а перед бібліотеками постають питання їх ефективного функціонування в сучасній соціальній інфраструктурі. Сьогодні це, насамперед, стосується ефективного впровадження новітніх технологій у процеси бібліотечного обслуговування, використання Інтернету як середовища віртуального спілкування. Олександрівська районна бібліотека для дітей, прийнявши участь у міжнародному проекті «Організація нових послуг з використанням вільного доступу до Інтернету 11», одним із завдань поставила забезпечення інформаційної підтримки дітям недільної школи «З Інтернетом – до вершин духовності». При Олександрівській Свято-Успенській церкві працює Недільна православна школа, заняття якої часто проводяться в районній бібліотеці для дітей, тому що в Недільній школі немає Інтернет-зв'язку.В зв’язку з цим, при районній бібліотеці для дітей створено дитячий інформаційний центр православ’я «Віра і Надія», в якому проводяться з учнями Недільної школи та іншими користувачами бібліотеки, які цікавляться даною темою: - віртуальні екскурсії до храмів «Є храм у душі кожного із нас», «Свято-Успенська Почаївська Лавра» та інші; - – слайдові презентації по церковно-обрядових і народних святах «Сузір’я свят»; - Випускаються інформаційні листівки «Храм і бібліотека: два світи, що духовно поєдналися»; - рекомендаційні списки сайтів для дітей «Храм починається з нашого серця: знайди друзів в Інтернеті», «Інтернет – журнали для дітей», «Довідкові видання в Ihternet».

Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 549 | Додав: Адміністратор | Дата: 05.08.2014 | Коментарі (0)

                                                                  (Консультація сільським бібліотекарям)

 
   В сучасному суспільстві бібліотеки - і публічні, і спеціалізовані, залишаються необхідними для дитини установами, які можуть допомогти їй отримати потрібну інформацію, долучитися до світових культурних надбань, цікаво і змістовно провести дозвілля.. А першоосновою цього має бути формування комфортної, розкутої обстановки для дитини задля того, щоб кожні відвідини бібліотеки ставали маленьким святом. В поняття „комфортність" закладено відчуття зручності, задоволення середовищем, оточенням та власним станом, затишок. Саме тому приміщення бібліотеки повинні бути світлими, з відповідним температурним режимом, водою і туалетом, килимовим покриттям, зі зручним доступом, в т.ч. і для людей з обмеженими можливостями.    
Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 1613 | Додав: Адміністратор | Дата: 18.03.2014 | Коментарі (0)

1 2 »
© Офіційна сторінка Олександрівської районної бібліотеки для дітей.
Створена на базі Олександрівського інтернет-порталу www.olexandrivka.info

Розповісти друзям про сайт:

Сайт та інформація на сайті належить
Олександрівській районній бібліотеці для дітей.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове

Гостьова книга Зворотній з'язок Форум


Наша адреса:
вул. Леніна 58А
смт. Олександрівка
Олександрівський район
Кіровоградська область

Наша електронна скринька:
olexlitlelibrary@rambler.ru

Наш телефон:
8(05242)3-20-47