Авторизація
Шановний Гість
Ласкаво просимо!

Будь-ласка увійдіть у свій профіль, або зареєструйтесь скориставшись формою яка вказана нижчеЯкщо ви зареєстровані на сайті www.olexandrivka.info,
то для входу можна використати ті ж самі
е-мейл та пароль
Режим роботи
Понеділок - П'ятниця

-

Cубота

-

Неділя - Вихідний

Останній день місяця
Санітарний
Головна » Новини бібліотеки

Щороку 21 лютого народи нашої планети святкують День рідної мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому. В цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу. Нероздільні між собою українська мова і творчість видатної української поетеси Лесі Українки, день народження якої ми відзначали 25 лютого. Провідний бібліотекар районної бібліотеки для дітей Наталія Литвин з учнями третіх класів провела літературну вікторину «Яке прекрасне рідне слово! Воно не світ, а всі світи» під час якої діти змогли пограти в ігри «Знайди зайве слово», «Загадкова торбинка», відповісти на питання мовної вікторини. Леся Українка… Своєю винятковістю і своєю звичайністю, своїм величним і гарним найменням вона нашому люду, українцям, і досі торує дорогу до самих себе: до мови, до родини, до рідної землі, до України. Бібліотекар Людмила Онда з учнями 5А класу НВК № 2 (класний керівник Волошина Марина Федорівна) провела поетичний альбом «Горить зоря її поезії над краєм». Прослухавши розповідь бібліотекаря, учні прийняли участь у вікторині по творчості поетеси, іграх «Підкажи словечко», «Що я чую, що я бачу», «З якого вірша ці рядки?».

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 429 | Додав: Адміністратор | Дата: 26.02.2015 | Коментарі (0)

При Олександрівській районній бібліотеці для дітей працює центр дитячої ерудиції «Еврика», членами якого є учні 8Б класу НВК №3 (класний керівник Глушина Надія Леонідівна). Чергове засідання – гру -подорож «Масляна на Україні» провела бібліотекар читального залу Світлана Баклан, яка розповіла учням цікаві факти проведення Масляної з показом слайдової презентації, провела народознавчий турнір «Наші обереги» та бліц - турнір «Життя та побут українців». Головною стравою свята Масляної в Україні були вареники із сиром та млинці. Їх їли зі сметаною. Тому й свято в бібліотеці закінчилось пригощанням варениками, млинцями та спалюванням опудала Масляної.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 453 | Додав: Адміністратор | Дата: 19.02.2015 | Коментарі (0)

Всеволод Нестайко – автор, чиї твори для дітей увійшли до золотого фонду дитячої літератури. Ім’я В.Нестайка чи не найпопулярніше серед читачів шкільного віку . Кожна його книга – це захоплюючі пригоди, витівки героїв будь – якого твору. 30 січня виповнилося 85 років від дня народження письменника. Незвичайний урок української мови і літератури пройшов в НВК №3 для 6-х класів . До учнів в клас завітали працівники районної бібліотеки для дітей Литвин Н.Г. та Баклан С.А. для проведення заходу - літературної години «Нестайко - неперевершений творець української дитячої книги». Бібліотекарі запропонували учням переглянути слайдові презентацію за життєвим і творчим шляхом письменника. Увагу дітей було звернео на те , що на дитячі роки Всеволода Нестайка випала війна, коли хлопчику виповнилося 11 років. Тому і більшість героїв книг автора саме одинадцятилітні. Письменник вважав . що побути дитиною юму завадила війна, тому і став він дитячим письменником щоб у творах повертатись у дитинство, догратись, досміятись.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 503 | Додав: Адміністратор | Дата: 02.02.2015 | Коментарі (0)

Пропаганді правових знань серед юних читачів Олександрівщини сприють організація та проведення щорічного Всеукраїнського тижня права, який в цьому році проходив з 8 по 13 грудня. Районною бібліотекою для дітей під час Тижня з учнями 8 - 9 класів було проведено урок правових знань «Незнання законів не звільняє від відповідальності». З учнями 4-х класів НВК №3 провідний бібліотекар Наталія Литвин провела гру-конкурс «Правовий букварик», де учні прийняли участь у ряді конкурсів, вікторин, які допомогли їм краще дізнатись про права маленьких громадян нашої країни. З учнями 7а класу бібліотекар Людмила Рибалка провела правову годину «Абетка правової мудрості».

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 421 | Додав: Адміністратор | Дата: 22.12.2014 | Коментарі (0)

В районній бібліотеці для дітей відкритий доступ як на абонементі, так і в читальному залі. Крім того, на абонементі для найменших читачів створено зону відпочинку з низенькими місцями для сидіння, ігровим столиком. А нещодавно оформлена цікава виставка нової літератури для читачів молодшого віку.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 426 | Додав: Адміністратор | Дата: 08.12.2014 | Коментарі (0)

Учні 2А класу НВК №2 завітали до бібліотеки на казковий урок, який з ними провела провідний бібліотекар молодшого відділу Наталія Литвин. Вона розповіла цікаві факти про КАЗКУ: різновид казок, їх створення, написання, оформлення; познайомила дітей з найцікавішими, найкрасивішими казками, які знаходяться у фондах нашої бібліотеки. А потім діти читали власні казки, які вони придумали, написали та оформили малюнками, аплікаціями.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 435 | Додав: Адміністратор | Дата: 02.12.2014 | Коментарі (0)

Українська бібліотечна асоціація запропонувала всім бібліотекам взяти участь 30 вересня у загальноукраїнських акціях, присвячених Всеукраїнському дню бібліотек. Олександрівська районна бібліотека, шкільні, сільські бібліотеки в цей день або напередодні проводили День Відкритих Дверей, використавши девіз УБА 2014 року «Бібліотек@ - територія єдності», проводили акції, спрямовані на популяризацію читання, книги: «Україна читає дітям», «А ми читаємо». Районна бібліотека для дітей провела екскурсію для читачів «Бібліотека для тебе, бібліотека для всіх» та з учнями 2А класу НВК №2 організувала біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченко, що знаходиться в центрі нашого містечка, голосні читання віршів поета: діти читали вірші хором та послідовно (ланцюжком), а також слухали вірші Кобзаря та розповідь про нього працівників районної бібліотеки (Наталія Литвин), шкільної бібліотеки (Людмила Давидова), класного керівника (Лілія Миколаївна Дубенюк). Шкільним бібліотекарем ЗОШ №1 Євгенією Воропай з учнями 9А класу проведено Шевченківський марафон в приміщенні шкільної бібліотеки. Учні 8А класу НВК №3 з шкільним бібліотекарем Ларисою Лушпай провели голосні читання віршів Тараса Григоровича біля пам’ятника поетові, який знаходиться на території їхнього навчального закладу.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 498 | Додав: Адміністратор | Дата: 07.10.2014 | Коментарі (0)

25 вересня на приміщенні Олександрівської районної дитячої бібліотеки з нагоди 210-ої річниці від дня народження відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Міхалу Грабовському. Польський письменник “української школи”, літературний критик, публіцист, історик, фольклорист, який більшу частину свого життя (1825-1850рр.) провів в Україні в тому числі й в Олександрівці, зробив значний внесок у літературний літопис, вивчення історії, археології, фольклору українських земель, для України, для польсько-української дружби. Тож віддати данину шани і поваги видатній людині зібралися ініціатори заходу, жителі Олександрівки, представники польської громади м. Кіровограда, заступник голови обласної державної адміністрації Віта Атаманчук, голова районної державної адміністрації Сергій Шпирка, Олександрівський селищний голова Василь Захаров та інші.

 

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 522 | Додав: Адміністратор | Дата: 26.09.2014 | Коментарі (0)

«Україна – єдина країна» - таку назву мав перший урок, проведений у школах нашої держави. Працівники Олександрівської районної бібліотеки прийняли участь у проведенні таких уроків: Баклан Світлана Андріївна спільно з класним керівником у 8Б класі НВК №3, Литвин Наталія Григорівна – в 6А класі НВК №2, Рибалка Людмила Іванівна провела перший урок для учнів 7Б класу НВК №2.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 475 | Додав: Адміністратор | Дата: 03.09.2014 | Коментарі (0)

    В районній бібліотеці для дітей вперше відбувся майстер-клас  з кубика - рубика.

Це була зустріч відпочинку, розвитку реакції, швидкості, логічного мислення.

А провели її колишній  працівник дитячої  бібліотеки – Стукало Жанна Миколаївна зі своїм онуком, Тищенком Максимом, учнем 7 класу. Максим проживає в сусідній державі – Росії, а до бабусі приїжджає на канікули. Дізнавшись про захоплення  Максима ми запросили його на зустріч з учнями 1 – 3 класів ЗОШ №1.

     З розповіді бабусі ми дізналися , що Максим присвячує багато часу тренуванням. Всього у нього 17 кубиків різної конфігурації. Неодноразово приймав участь в чемпіонатах зі швидкісного складання кубика Рубіка ( м. Москві, м. Ярославлі ), займаючи призові місця.  Показуючи свою майстерність, Максим ділився досвідом, як при допомозі  логіки, мислення, алгоритмів швидкісно скласти кубик Рубіка. Діти були в захопленні і всім хотілось випробувати себе.

    На закінчення зустрічі всі запрошені подякували гостям, а Максиму побажали подальших творчих успіхів. Бібліотекарі і надалі працюватимуть в напрямку виявлення  творчих, обдарованих здібностей дітей , які  за  допомогою бібліотеки  представлятимуть свої захоплення   одноліткам.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 529 | Додав: Адміністратор | Дата: 27.06.2014 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 12 13 14 15 16 ... 18 19 »
© Офіційна сторінка Олександрівської районної бібліотеки для дітей.
Створена на базі Олександрівського інтернет-порталу www.olexandrivka.info

Розповісти друзям про сайт:

Сайт та інформація на сайті належить
Олександрівській районній бібліотеці для дітей.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове

Гостьова книга Зворотній з'язок Форум


Наша адреса:
вул. Леніна 58А
смт. Олександрівка
Олександрівський район
Кіровоградська область

Наша електронна скринька:
olexlitlelibrary@rambler.ru

Наш телефон:
8(05242)3-20-47