Авторизація
Шановний Гість
Ласкаво просимо!

Будь-ласка увійдіть у свій профіль, або зареєструйтесь скориставшись формою яка вказана нижчеЯкщо ви зареєстровані на сайті www.olexandrivka.info,
то для входу можна використати ті ж самі
е-мейл та пароль
Режим роботи
Понеділок - П'ятниця

-

Cубота

-

Неділя - Вихідний

Останній день місяця
Санітарний
Головна » Консультації і поради

Із усієї сукупності знань, що їх людина набуває під час шкільного навчання, у щоденному житті їй чи не найбільше будуть потрібні правові. Адже обізнаність  у системі законоустрою та правопорядку, що існують у державі, повноправними громадянами якої стануть невдовзі наші юні читачі, допоможе їм розумно скористатись своїми правами, правильно визначити свої обов’язки, застереже від хибних вчинків і злочинних діянь. Але лише за умови, що правова освіта підростаючого покоління буде органічно поєднана з правовим вихованням, виступатиме як його складова.

Правове виховання – це діяльність, спрямована на формування правосвідомості і правової культури та на розвиток соціально-правової активності особистості.

Правове виховання в бібліотеці нерозривно пов’язане з моральним вихованням, із формуванням усього комплексу позитивних рис особистості.

Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 1238 | Додав: Адміністратор | Дата: 13.11.2015 | Коментарі (0)

Роль і місце бібліотек у формуванні національної свідомості, патріотичному вихованні підростаючого покоління, популяризації національно-культурного надбання

(Консультація - порада сільським бібліотекарям) Ідея громадянськості залишається однією з основоположних під час становлення будь-якої держави. Тому для сучасного бібліотечного закладу найактуальнішою є проблема виховання юних громадян, які мають розвинені громадянські цінності та чесноти. І дуже важливо, щоб наші діти були підготовлені до активної участі у цьому процесі. Дошкільний період – найбільш сприятливий для формування громадянських рис особистості. Саме в дошкільному віці відбувається початковий етап соціальної адаптації дитини до умов життя в товаристві незнайомих людей. У зв’язку з цим перед бібліотекарями постає завдання: формувати первинні прояви майбутнього громадянина, забезпечити входження дитини в природній світ, традиції українського народу. Громадянське виховання складається з багатьох компонентів, формування яких часто відносять до певних видів виховання: патріотичного, морального, правового, екологічного тощо. Воно покликане формувати патріотів Батьківщини, здатних до творчої діяльності, особистісної самореалізації, свідомого соціального вибору.

Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 1964 | Додав: Адміністратор | Дата: 24.06.2015 | Коментарі (0)

(Консультація - порада сільським бібліотекарям) Сучасний підліток, перш за все, споживач комп'ютерних продуктів, особистість, орієнтована на сприйняття віртуальної, а не вербальної інформації. Сьогоднішньому школяреві треба, щоб інформація подавалася яскраво, динамічно, і бажано коротко. Головне для бібліотекаря - привернути увагу, викликати емоційну реакцію, бажання взяти книгу в руки. Виховати в дітях «звичку до бібліотеки» - процес, що вимагає поступовості. Треба, щоб при підготовці до уроків їм було «не уникнути» бібліотеки - і це спільна робота бібліотекарів з педагогами. Ця робота повинна починатися у нас з самого раннього віку, з дитячого садка. А далі дітям обов'язково стане в бібліотеці попросту цікаво, їх буде туди тягнути... Визначившись з пріоритетами в своїй діяльності, бібліотеці в першу чергу необхідно розробити заходи щодо розширення існуючих бібліотечних послуг та впровадження нових форм обслуговування з метою поліпшення їх якості та подальшого інноваційного розвитку книгозбірні.
Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 1361 | Додав: Адміністратор | Дата: 31.03.2015 | Коментарі (0)

                                                                                         (Консультація сільським бібліотекарям)

Душа і слово. Ці поняття вічні. І нічим так не вразиш, як словом. Ним можеш і підбадьорити, а можеш і завдати болю. Об'єктами впливу бібліотерапії є дорослі і діти - здорові фізично, але з травмою душі, або люди, які мають аномалії в розвитку, вади зору, слуху тощо. Бібліотерапію можна також використовувати при захворюванні на ДЦП, але при гострих психічних та психосоматичних станах бібліотерапія просто заборонена. Останнім часом реабілітаційні функції взяли на себе і бібліотеки.

Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 1674 | Додав: Адміністратор | Дата: 21.10.2014 | Коментарі (0)

(виступ на обласному семінарі) Час невпинно рухається вперед, суспільство розвивається. Виникають нові вимоги і потреби, а перед бібліотеками постають питання їх ефективного функціонування в сучасній соціальній інфраструктурі. Сьогодні це, насамперед, стосується ефективного впровадження новітніх технологій у процеси бібліотечного обслуговування, використання Інтернету як середовища віртуального спілкування. Олександрівська районна бібліотека для дітей, прийнявши участь у міжнародному проекті «Організація нових послуг з використанням вільного доступу до Інтернету 11», одним із завдань поставила забезпечення інформаційної підтримки дітям недільної школи «З Інтернетом – до вершин духовності». При Олександрівській Свято-Успенській церкві працює Недільна православна школа, заняття якої часто проводяться в районній бібліотеці для дітей, тому що в Недільній школі немає Інтернет-зв'язку.В зв’язку з цим, при районній бібліотеці для дітей створено дитячий інформаційний центр православ’я «Віра і Надія», в якому проводяться з учнями Недільної школи та іншими користувачами бібліотеки, які цікавляться даною темою: - віртуальні екскурсії до храмів «Є храм у душі кожного із нас», «Свято-Успенська Почаївська Лавра» та інші; - – слайдові презентації по церковно-обрядових і народних святах «Сузір’я свят»; - Випускаються інформаційні листівки «Храм і бібліотека: два світи, що духовно поєдналися»; - рекомендаційні списки сайтів для дітей «Храм починається з нашого серця: знайди друзів в Інтернеті», «Інтернет – журнали для дітей», «Довідкові видання в Ihternet».

Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 839 | Додав: Адміністратор | Дата: 05.08.2014 | Коментарі (0)

                                                                  (Консультація сільським бібліотекарям)

 
   В сучасному суспільстві бібліотеки - і публічні, і спеціалізовані, залишаються необхідними для дитини установами, які можуть допомогти їй отримати потрібну інформацію, долучитися до світових культурних надбань, цікаво і змістовно провести дозвілля.. А першоосновою цього має бути формування комфортної, розкутої обстановки для дитини задля того, щоб кожні відвідини бібліотеки ставали маленьким святом. В поняття „комфортність" закладено відчуття зручності, задоволення середовищем, оточенням та власним станом, затишок. Саме тому приміщення бібліотеки повинні бути світлими, з відповідним температурним режимом, водою і туалетом, килимовим покриттям, зі зручним доступом, в т.ч. і для людей з обмеженими можливостями.    
Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 1925 | Додав: Адміністратор | Дата: 18.03.2014 | Коментарі (0)

                                                           (Консультація сільським бібліотекарям)       
   Виховання читанням стимулює розвиток у дітей і підлітків стійкого, постійного інтересу до книги і читання.    Дуже важливо створити позитивний образ читання у взаєминах читача і книги. Для цього існують різні форми і методи спілкування бібліотекаря і читачів. Потрібно використовувати різні форми масової, групової та індивідуальної роботи з читачем, спрямованої на розвиток дитячого читання як явища духовності, моральності, культури.    Як же підтримати учня , який читає.                                           
Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 1001 | Додав: Адміністратор | Дата: 30.08.2013 | Коментарі (0)

    Висловом відомого російського дитячого письменника Едуарда Успенського я хочу розпочати свій виступ: «Необхідно повернути дітей обличчям до книги, до бібліотеки. Якщо відійдуть навички та бажання читати – втрати будуть непоправними. Без книги людина стає духовним інвалідом».     Отже, розмова про одну з актуальних тем сьогодення - читання дітей. Книга приходить до кожного з нас у дитинстві: скільки мудрого, цікавого, необізнаного дають нам книги. І не дивлячись на наш вік інформатизації, ніщо не може зрівнятись з новенькою, яскравою дитячою книжкою, до якої тягнуться маленькі рученята, із якої дитина отримує перші знання, перших друзів, запам’ятовує перші у своєму житті слова.     Гірко усвідомлювати, що на початку ХХ1 століття  доводиться  говорити про зниження інтересу до читання. Діти та підлітки все більше часу проводять біля телевізора або комп’ютера. Вчителі, батьки, бібліотечні працівники стурбовані тим, що діти не люблять читати. Але змусити дитину вчитися неможливо, навчанням потрібно зацікавити. Кожна книга повинна прийти до дитини у відповідному віці, інакше дружба з нею може і не відбутися.   
Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 998 | Додав: Адміністратор | Дата: 30.07.2013 | Коментарі (0)


 (консультація сільським бібліотекарям)

  Соціокультурна діяльність дитячих бібліотек набуває особливої актуальності в сучасному суспільстві. Дещо змінюються погляди бібліотекарів на проблему соціальних пріоритетів та можливостей. Адже, вони розглядаються через призму особливої уваги громадськості, державних та благодійних фондів, товариств, церкви до так званих соціально-незахищених груп дітей – потенційних користувачів дитячих книгозбірень.

Вкрай необхідно мати чітку картину про так-званих соціально-незахищених дітей та передбачити їх систематичне відвідування так і запрошення на проведення комплексу культурно-виховних та дозвіллєвих заходів, передбачивши заходи в планах роботи кожної бібліотеки, що працює з дітьми.
Необхідно активізувати свою участь в цьому процесі, ініційованому державними органами влади. А це потребує внесення певних змін у основні напрями діяльності кожної бібліотеки сьогодні та на перспективу.
Пропонуємо весь комплекс заходів передбачити у створенні цільової комплексної програми на зразок «Творімо милосердя разом», інші заходи аналогічного напрямку та тематики. Адже, книга і читання в освіті, вихованні і дозвіллі дітей з обмеженими можливостями відіграють особливо важливу роль – допомагають скоріше адаптуватись в суспільстві, сприяють розвитку творчих можливостей особистості. Категорія ж дітей, про які йдеться мова, потребує особливої уваги, специфічних форм та методів співпраці та партнерства з родинами, сім’ями, опікунами, вихователями.

Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 1875 | Додав: Адміністратор | Дата: 03.04.2013 | Коментарі (0)

В останні роки соціокультурна діяльність бібліотек, що обслуговують дітей та підлітків трансформувалась, з’явилось багато інноваційних форм, переглянуті традиційні форми роботи. Ми повинні намагатися  використовувати все це розмаїття для масової і наочної популяризації літератури. Серед наочних форм популяризації книги особливо вдалими можуть бути виставки-свята: «Місто святого Миколая», виставка-рекомендація: «Горбоконик запрошує до казкової мандрівки», виставки-колажі, виставки-сюрпризи, виставки-екскурси. Читачам будуть до вподоби: літературні посиденьки, авторські зустрічі, презентації книги, літературні відео подорожі, літературні мультфеєрверки.
Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 1958 | Додав: Адміністратор | Дата: 29.11.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 3 »
© Офіційна сторінка Олександрівської районної бібліотеки для дітей.
Створена на базі Олександрівського інтернет-порталу www.olexandrivka.info

Розповісти друзям про сайт:

Сайт та інформація на сайті належить
Олександрівській районній бібліотеці для дітей.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове

Гостьова книга Зворотній з'язок Форум


Наша адреса:
вул. Леніна 58А
смт. Олександрівка
Олександрівський район
Кіровоградська область

Наша електронна скринька:
olexlitlelibrary@rambler.ru

Наш телефон:
8(05242)3-20-47