Авторизація
Шановний Гість
Ласкаво просимо!

Будь-ласка увійдіть у свій профіль, або зареєструйтесь скориставшись формою яка вказана нижчеЯкщо ви зареєстровані на сайті www.olexandrivka.info,
то для входу можна використати ті ж самі
е-мейл та пароль
Режим роботи
Понеділок - П'ятниця

-

Cубота

-

Неділя - Вихідний

Останній день місяця
Санітарний
Головна » Консультації і поради

                                                           (Консультація сільським бібліотекарям)       
   Виховання читанням стимулює розвиток у дітей і підлітків стійкого, постійного інтересу до книги і читання.    Дуже важливо створити позитивний образ читання у взаєминах читача і книги. Для цього існують різні форми і методи спілкування бібліотекаря і читачів. Потрібно використовувати різні форми масової, групової та індивідуальної роботи з читачем, спрямованої на розвиток дитячого читання як явища духовності, моральності, культури.    Як же підтримати учня , який читає.                                           
Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 776 | Додав: Адміністратор | Дата: 30.08.2013 | Коментарі (0)

    Висловом відомого російського дитячого письменника Едуарда Успенського я хочу розпочати свій виступ: «Необхідно повернути дітей обличчям до книги, до бібліотеки. Якщо відійдуть навички та бажання читати – втрати будуть непоправними. Без книги людина стає духовним інвалідом».     Отже, розмова про одну з актуальних тем сьогодення - читання дітей. Книга приходить до кожного з нас у дитинстві: скільки мудрого, цікавого, необізнаного дають нам книги. І не дивлячись на наш вік інформатизації, ніщо не може зрівнятись з новенькою, яскравою дитячою книжкою, до якої тягнуться маленькі рученята, із якої дитина отримує перші знання, перших друзів, запам’ятовує перші у своєму житті слова.     Гірко усвідомлювати, що на початку ХХ1 століття  доводиться  говорити про зниження інтересу до читання. Діти та підлітки все більше часу проводять біля телевізора або комп’ютера. Вчителі, батьки, бібліотечні працівники стурбовані тим, що діти не люблять читати. Але змусити дитину вчитися неможливо, навчанням потрібно зацікавити. Кожна книга повинна прийти до дитини у відповідному віці, інакше дружба з нею може і не відбутися.   
Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 748 | Додав: Адміністратор | Дата: 30.07.2013 | Коментарі (0)


 (консультація сільським бібліотекарям)

  Соціокультурна діяльність дитячих бібліотек набуває особливої актуальності в сучасному суспільстві. Дещо змінюються погляди бібліотекарів на проблему соціальних пріоритетів та можливостей. Адже, вони розглядаються через призму особливої уваги громадськості, державних та благодійних фондів, товариств, церкви до так званих соціально-незахищених груп дітей – потенційних користувачів дитячих книгозбірень.

Вкрай необхідно мати чітку картину про так-званих соціально-незахищених дітей та передбачити їх систематичне відвідування так і запрошення на проведення комплексу культурно-виховних та дозвіллєвих заходів, передбачивши заходи в планах роботи кожної бібліотеки, що працює з дітьми.
Необхідно активізувати свою участь в цьому процесі, ініційованому державними органами влади. А це потребує внесення певних змін у основні напрями діяльності кожної бібліотеки сьогодні та на перспективу.
Пропонуємо весь комплекс заходів передбачити у створенні цільової комплексної програми на зразок «Творімо милосердя разом», інші заходи аналогічного напрямку та тематики. Адже, книга і читання в освіті, вихованні і дозвіллі дітей з обмеженими можливостями відіграють особливо важливу роль – допомагають скоріше адаптуватись в суспільстві, сприяють розвитку творчих можливостей особистості. Категорія ж дітей, про які йдеться мова, потребує особливої уваги, специфічних форм та методів співпраці та партнерства з родинами, сім’ями, опікунами, вихователями.

Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 1641 | Додав: Адміністратор | Дата: 03.04.2013 | Коментарі (0)

В останні роки соціокультурна діяльність бібліотек, що обслуговують дітей та підлітків трансформувалась, з’явилось багато інноваційних форм, переглянуті традиційні форми роботи. Ми повинні намагатися  використовувати все це розмаїття для масової і наочної популяризації літератури. Серед наочних форм популяризації книги особливо вдалими можуть бути виставки-свята: «Місто святого Миколая», виставка-рекомендація: «Горбоконик запрошує до казкової мандрівки», виставки-колажі, виставки-сюрпризи, виставки-екскурси. Читачам будуть до вподоби: літературні посиденьки, авторські зустрічі, презентації книги, літературні відео подорожі, літературні мультфеєрверки.
Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 1672 | Додав: Адміністратор | Дата: 29.11.2012 | Коментарі (0)

  За останні роки у бібліотечно-інформаційній сфері України відбулися суттєві зміни, пов’язані з соціополітичними, економічними, технологічними перетвореннями. Саме з цими змінами в наш професійний лексикон увійшло поняття «інновація», тобто вид діяльності, продуктів, послуг, які для нас, бібліотекарів, мають абсолютну новизну, виходять за межі сталих традицій та виводять професійну діяльність на покращений або якісно новий рівень. Ведучу роль у запровадженні інновацій у практику роботи бібліотек Олександрівщини відіграють районні бібліотеки для дорослих і дітей, методичні центри для бібліотек свого регіону.
Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 1238 | Додав: Адміністратор | Дата: 29.11.2012 | Коментарі (0)

« 1 2
© Офіційна сторінка Олександрівської районної бібліотеки для дітей.
Створена на базі Олександрівського інтернет-порталу www.olexandrivka.info

Розповісти друзям про сайт:

Сайт та інформація на сайті належить
Олександрівській районній бібліотеці для дітей.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове

Гостьова книга Зворотній з'язок Форум


Наша адреса:
вул. Леніна 58А
смт. Олександрівка
Олександрівський район
Кіровоградська область

Наша електронна скринька:
olexlitlelibrary@rambler.ru

Наш телефон:
8(05242)3-20-47