Авторизація
Шановний Гість
Ласкаво просимо!

Будь-ласка увійдіть у свій профіль, або зареєструйтесь скориставшись формою яка вказана нижчеЯкщо ви зареєстровані на сайті www.olexandrivka.info,
то для входу можна використати ті ж самі
е-мейл та пароль
Режим роботи
Понеділок - П'ятниця

-

Cубота

-

Неділя - Вихідний

Останній день місяця
Санітарний
Дитяче читання: інноваційна мозаїка.
Головна » 2012 » Листопад » 29 » Дитяче читання: інноваційна мозаїка.

19:10
Дитяче читання: інноваційна мозаїка.
Дитяче читання: інноваційна мозаїка.
(консультація для сільських бібліотекарів)

В останні роки соціокультурна діяльність бібліотек, що обслуговують дітей та підлітків трансформувалась, з’явилось багато інноваційних форм, переглянуті традиційні форми роботи. Ми повинні намагатися  використовувати все це розмаїття для масової і наочної популяризації літератури. Серед наочних форм популяризації книги особливо вдалими можуть бути виставки-свята: «Місто святого Миколая», виставка-рекомендація: «Горбоконик запрошує до казкової мандрівки», виставки-колажі, виставки-сюрпризи, виставки-екскурси. Читачам будуть до вподоби: літературні посиденьки, авторські зустрічі, презентації книги, літературні відео подорожі, літературні мультфеєрверки. 

Ми прагнемо, щоб дитина отримувала яскраві враження від книжок, музики, кінострічок, лялькових та театралізованих вистав, налагоджувала цікаве, насичене життя. Особливе місце відводиться  акціям для підтримки дитячого читання та рекламним акціям з метою ознайомлення читачів з новими надходженнями книг, періодичних видань, електронних засобів: «Візьми книгу до табору», «Подаруємо книгу малюку», «На хвилинку зупинись – нову книжку роздивись» та ін. В бібліотеках для дітей читацькі сімейні конкурси – одні із найулюбленіших заходів. Серед них -  конкурс: «Друзі з пелюшок»,  на якому кожен учасник представляє свою улюблену іграшку, твір, малюнок, показує свої творчі здібності. Не менш цікавим може бути ще один сімейний конкурс: «Фото з улюбленою книгою». Кожна родина має можливість мовою фотографії розповісти про свої літературні переваги.  

Цікавою є робота щодо стимулювання дитячого читання під час літніх канікул. Намагаючись подружити дітей із книгою, рекомендую працювати за програмою літніх читань школярів: "Літо. Діти. Книги", яка проходить під девізом "Книгам не кажемо: "До побачення!". Вона спрямована на активізацію дитячого читання, зокрема за шкільною програмою та залучення дітей до бібліотеки. А також стимулює бібліотекарів до творчого пошуку нетрадиційних форм та методів залучення дітей до проведення дозвілля в стінах бібліотек, а також місцях оздоровлення та відпочинку дітей. Програмою передбачено різні ігри, конкурси: "Відгадай рифму", "Що я знаю або що я читаю" тощо.

А для наймолодших читачів-дітей передбачено програмою створення своєрідної літньої кафедри "Чомусиків" або "Знайко в бібліотеці", де діти самі визначають кращого читача літа за кількістю сонечок або квітів соняшника, які з'являться на їхньому формулярі після кожної прочитаної влітку книжки. Завершує програму літніх читань - підбиття підсумків та визначення переможців книжкового урожаю літа - 2010 р., кращого читаючого класу, на які будуть запрошені батьки, вчителі, вихователі, бібліотекарі.   

Напередодні Дня знань для учасників літніх читань проводяться підсумкові свята "Літо - це дивна пора", свято-бенефіс "Лідер літніх читань" тощо. Кращі читачі нагороджуються за рекомендацією бібліотекарів подяками, грамотами від керівництва села та дирекції шкіл. Сподіваюсь, що цього року бібліотекарі обов'язково запросять на заключне свято "Літо в країні Читалії" всіх тих, хто вперше став читачем вашої бібліотеки і прочитав хоча б одну книжку влітку. Бібліотекарі повинні бути переконані, що інвестиції, вкладені в дитинство, обов'язково повернуться суспільству сторицею. А діти, відчуваючи увагу, тепло та професійні можливості бібліотекарів у забезпечені їхніх читацьких потреб та інтересів, відгукнуться своєю читацькою активністю та будуть поступово повертатися до книги, до бібліотеки. Бібліотекарі ж їм скажуть: "Браво, читачі!", "Читати модно і престижно завжди", "Ласкаво просимо до бібліотеки».  

І дитяча книга лікує…

а сьогодні одним з пріоритетних напрямків роботи є обслуговування читачів, що потребують особливої уваги - групи дітей з обмеженими можливостями, за допомогою нетрадиційного засобу - бібліотерапії, тобто "лікування книгою”. Для цієї категорії читачів бібліотекарі повинні складати рекомендаційні списки, до яких  у переважній більшості повинні входити веселі, оптимістичні твори та казки. До програми бібліотерапії, окрім читання, включають і власну творчість дітей: написання або малювання відгуків на книгу, участь в літературних іграх, лялькову театрі "Дюймовочка”, виготовлення поробок з паперу, - все це має  неабияке значення.

Тож, шановні колеги, бажаємо вам успіхів у лікуванні дитячої душі за допомогою книги. Сьогодні педагоги, батьки, бібліотекарі з тривогою говорять про те, що діти дедалі менше читають, престиж читання знижується і перевага віддається іншим дозвіллєвим заняттям – спілкуванню з однолітками, перегляду телепрограм, комп’ютерним іграм, прослуховуванню сучасної музики тощо. Тому бібліотечна діяльність дає широкі можливості для організації вільного часу шляхом створення різноманітних клубів, об’єднань за інтересами, залучення дітей до підготовки і проведення масових заходів. Саме це дає змогу стимулювати особистісну активність дитини.

На засіданнях клубів, гуртків проводяться  казкові мандрівки, тренінги, літературно-рольові ігри, правові вояжі, цікаві діалоги.  Рекомендую створювати нові клуби за інтересами. Наприклад: медіа-клуб  вихідного дня  «Бембі», де маленькі читачі знайомляться з світом тварин, рослин, на них завжди чекають яскраві презентації, мульткалейдоскопи та цікаві ігри. Гуртківці «Цветика-семицветика» приймають участь у заходах та акціях: «Нагодуйте птахів узимку», «Вирости квітку», завдяки якій на підвіконнях бібліотеки з’явилися вирощені гуртківцями квіти. Любителі клубу «Пан і панночка» учні 5-7 класів прийматимуть участь у тренінгах, диспутах, висловлюватимуть свої побажання з трибуни думок. До засідань клубу бібліотекарі залучають юристів, психологів, педагогів. Мета клубу – гендерна культура, соціальні можливості дівчат та хлопців у всіх сферах життєдіяльності.

«Тінейджер-клуб», залишається одним з популярних клубів у підлітків. В його рамках проходять - презентація електронного ресурсу: «Одвічні легенди про кохання», «Прогулянки рідним містом», науково-пізнавальна експедиція «Тваринний світ Америки», «За що я маю бути вдячним» (до Дня подяки), медіа-віртуальний вояж з елементами театралізації «Зачаровані жахи» Багато підлітків можливо зібрала б презентація – креатив-клубу «Стильна штучка», де дівчата поринуть в світ краси, моди та стилю, який запропонують бібліотекарі разом із консультантами по красі та іміджу. Перлиною заходу міг би стать виступ самих дівчат з цікавою вокальною програмою.

В цьому клубі юні леді відкривають для себе маленькі секрети краси , естетичного смаку і ще багато того, що робить їх найкращими. При бібліотеці можна створити віртуально-літературна турагенція «Пілігрім». Її метою є  накопичення знань та досвіду в області краєзнавства, розширення кругозору дітей, оволодіння знаннями про професію тур-оператора, віртуальні мандрівки світом та приємне спілкування в колі однолітків. Хочу розповісти вам про декілька цікавих інноваційних заходів, які провели працівники бібліотек Львівщини.

Це – Тиждень шоколаду. Розпочався він родинним днем дозвілля «Всі люблять, люблять шоколад!». Протягом тижня у бібліотеках проводилися опитування – рейтинги «Мій улюблений шоколад», конкурси «Вів ат, шоколад!» на кращу назву шоколадних цукерок та «Райська насолода по-львівськи» на кращий рекламний салоган, а ще інформаційний коктейль, експрес – вікторина та багато інших цікавих заходів. Активні учасники Тижня шоколаду отримали різноманітні шоколадні призи.

Максимум вигадки та фантазії проявили працівники Львівщини, запропонувавши своїм читачам програму зимового дозвілля «Книжкові кучугури», яка спонукала школярів охоче відвідувати бібліотеку і вчасно перереєструватись. Увагу читачів привертала виставка-талісман, експрес-інформація, книжковий колаж «Різдвяні історії», літературна вітальня, арт-година, гра та ще багато цікавих несподіваних заходів. А ось свято, яке можка організувати в любій із наших сільських бібліотек – це свято бабусь. Жінки, вік яких сягає ледь не ста років, «ортали» сторінки  свого життя, демонстрували зроблені своїми руками вишивки та українське національне вбрання.

А на книжковій виставці «Українська берегиня» були зібрані твори славетних жінок Ольги Кобилянської, Лесі Українки, Ліни Костенко, якими пишається Україна, яких знає і шанує цілий світ. Читачі роздивлялися книги про княгиню Ольгу, Роксолану, читали матеріали про співачку Софію Ротору… А ще учасники свята зачитували власні твори про бабусь, їхню працьовитість, добропорядність. Не обмежуючись викладеним, можна впевнено сказати, що бібліотека для дітей - це саме те місце, куди може прийти будь-яка дитина, незалежно від її матеріальних можливостей і соціального стану. Тому одним з наших головних завдань є створення найбільш оптимальних, сприятливих умов для розвитку підлітків як читачів, їх адаптація в сучасному суспільстві і моделювання подальших потреб.   
Категорія: Консультації і поради | Переглядів: 1672 | Додав: Адміністратор | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
© Офіційна сторінка Олександрівської районної бібліотеки для дітей.
Створена на базі Олександрівського інтернет-порталу www.olexandrivka.info

Розповісти друзям про сайт:

Сайт та інформація на сайті належить
Олександрівській районній бібліотеці для дітей.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове

Гостьова книга Зворотній з'язок Форум


Наша адреса:
вул. Леніна 58А
смт. Олександрівка
Олександрівський район
Кіровоградська область

Наша електронна скринька:
olexlitlelibrary@rambler.ru

Наш телефон:
8(05242)3-20-47