Авторизація
Шановний Гість
Ласкаво просимо!

Будь-ласка увійдіть у свій профіль, або зареєструйтесь скориставшись формою яка вказана нижчеЯкщо ви зареєстровані на сайті www.olexandrivka.info,
то для входу можна використати ті ж самі
е-мейл та пароль
Режим роботи
Понеділок - П'ятниця

-

Cубота

-

Неділя - Вихідний

Останній день місяця
Санітарний
Всеукраїнський тиждень дитячого читання
Головна » 2018 » Березень » 27 » Всеукраїнський тиждень дитячого читання

11:18
Всеукраїнський тиждень дитячого читання

   З 15 по 22 березня 2018 року у бібліотеках Олександрівського району пройшов Всеукраїнський тиждень дитячого читання.

В Олександрівській районній бібліотеці для дітей Тиждень читання розпочався святом «Це знають дорослі, і знають це діти – книжкова країна найкраща у світі», під час якого було проведено бібліоквест «Книжкові іменини». До бібліотеки завітали маленькі читайлики, учні 3-х класів НВО №1 . Разом з ведучою свята Наталією Литвин під час перегляду презентації «Історія книги» діти поринули в далеке минуле, коли тільки почало зароджуватись письмо на стінах печер, перші книги, писані на папірусі… Подорож продовжувалась з казковими героями Незнайком і Знайкою, Королевою Книг. Діти вперше випробовували себе в книжковому квесті, але це не завадило їм стати активними учасниками цікавих і різноманітних бібліотечних розваг – ігор, конкурсів: «Відшукай книгу», «Смішарики», «Я - актор», «Так чи ні». Щоб отримати обіцяний Королевою книг сюрприз учасникам доводилось включати фантазію уже на старті. Лише після виконання завдання квестори здобували перепустку до переходу іншого випробування. Під час проведення бібліотекарі намагались поєднувати активний відпочинок дітей («Музичний», «Солодкий» квести) з набуттям нових знань, залученням їх до читання.

Протягом Тижня читання проведено заходи:

- бібліоглобус « Книга – гарна чарівниця, відкриває таємниці». Під час подорожі по « Книжковому королівстві» учні 5 – 9-х класів брали участь у конкурсах: «Загадки», « Юний ерудит», « Будь уважний». Діти відгадували загадки, ребуси, брали участь у вікторинах;

- Інформаційна година «Книга шукає друзів», де за уривками казок діти відгадували їх назви, пригадували літературні твори та їх авторів, відповідали на запитання літературної вікторини: «Чи знаєте ви казки та їх героїв», «Казковий лабіринт»;

- гра – подорож « Чарівні перетворення» проведена в Олександрівському НВК КЗ «Олександрівське НВО №2» у 8-а класі. Діти із задоволенням подорожували зупинками гри: «Впізнай героя», «Сім ключових слів – твір», «Установіть відповідність», «Пантоміма», де відгадували ім’я героя захованого в уривках, називали твір за вказаними предметами, поєднували імена з прізвищами письменників. Під час подорожі діти ознайомилися з новими книгами, що надійшли до дитячої бібліотеки;

- книжкова виставка - бібліопіца «Читай – смакуй». Познайомитися з виставкою виявили бажання користувачі: Діана Черкін, учениця 9 - б класу Олександрівської філії КЗ «Олександрівське НВО №1», яка обрала бібліопіцу «Література країни Велика Британія» і буде читати п’ять книг авторів цієї країни ; учениці Олександрівської ЗШ №1 КЗ «Олександрівське НВО №1» 8-а класу Діана Чубатенко – буде читати п’ять книг з бібліопіци «Література країни Сполучені Штати Америка» і Ангеліна Василець, яка обрала бібліопіцу «Література країни Польща» і прочитає п’ять книг польських авторів. Переможцем стане той, хто перший прочитає книги зі своєї бібліопіци;

- лялькова вистава «Пригоди української книжки». Глядацькою аудиторією були учні дошкільної групи «Веселі бджілки» Олександрівського НВК КЗ «Олександрівське НВО №2». Діти переглянули виставу, поспілкувались з акторами лялькового театру. Лялькові герої принесли з собою ігри, загадки, розваги. Діти з задоволенням взяли участь в вікторині: « Хто є хто», «Гав – няв». Неабиякий азарт викликав конкурс «Намалюємо казку»(з зав’язаними очима намалювати хатинку баби Яги). Виявляється, що зробити це не так і легко. Але Дахно Марійка, Майданник Станіслав справились з завданням на відмінно;

- фотоколаж «Я і бібліотека». Починаючи з 1 березня всі бажаючі, у кого є фото з світлинами, де читачі бібліотеки зображені з книгами, в бібліотеці районній чи шкільній, мали змогу взяти участь у створенні фотоколажу до Всеукраїнського тижня дитячого читання «Я і бібліотека», з яким всі присутні знайомились під час проведення Тижня книги;

- літературні піжмурки «Побачення наосліп». Протягом лютого – березня місяця на абонементі бібліотеки було організовано книжкову виставку «Побачення наосліп», де книги були загорнуті в папір і діти не маючи можливості ознайомитись з автором та назвою книги, обирали для читання книгу наосліп. Коли книга поверталась до бібліотеки після її прочитання, дитина запрошувалась на літературні піжмурки, які бібліотекарі запланували провести під час Всеукраїнського тижня дитячого читання в нашій бібліотеці. Таких учасників на час проведення заходу було 14 хлопчиків і дівчаток. Бібліотекарі звичайно ж знали, які книги були запропоновані читачам вибрати наосліп, тому підготували для учасників літературних піжмурок кросворди, вікторини, які і були з успіхом проведені.

Закрився Всеукраїнський тиждень дитячого читання Book – мандрівкою «З книгою до зірок», на якому Королева Книга запросила всіх учасників любити і поважати Книгу та людей, які працюють з нею – бібліотекарів. На свято були запрошені учні 3-4-х класів. Під час свята діти прослухали розповідь бібліотекаря про різноманітний книжковий світ, перевірили свої знання під час зупинок «Історична», «Краєзнавча», «Фантастична», «Пригодницька» та дізнались багато нового і цікавого про книгу та бібліотеку. Маленькі користувачі відповідали на питання казкової вікторини «Казка і я», розгадували загадки про книги, кросворди. Крім того, під час закриття Тижня книги пройшло нагородження учасників конкурсу «Нас єднає Тарасове слово», переможцем якого стала учениця 7 класу Савенко Каріна.

Сільські бібліотеки району також прийняли активну участь у проведенні Всеукраїнського тижня дитячого читання.

Упродовж Тижня дитячого читання «Запроси до серця книгу» в Михайлівській сільській бібліотеці для дітей проходили різноманітні заходи: віртуальна вікторина «Сторінками улюблених казок», де діти із задоволенням відгадували казки за предметами, які демострувались на екрані, брали участь в іграх «Обери правильну відповідь.», «Відгадай, з яких казок ці цитати?», «Про кого йдеться у загадках?», «У назві яких казок є числа?» та інші; бібліотечний урок «Мандруємо бібліотечним містом», де основним гідом був казковий герой Бі-Ба-Бо; книжкові іменини «Читаємо від березня до березня».

В Івангородській сільській бібліотеці Тиждень дитячого читання пройшов під гаслом «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає». Діти здійснювали відео-мандрівки найкращими бібліотеками світу, приймали участь у іграх та конкурсах: «Чарівні слова», «Літературний транспорт», «У світі пригод», «Українські казки».

Книжковий вернісаж «Де розумом не дійду, то в книжці знайду» відкрив Тиждень дитячого читання в Вищеверещаківській сільській бібліотеці. Цікаво пройшли для користувачів бібліотеки літературні змагання «Начитані і щасливі», де діти дружніми командами залюбки занурилися в пригодницько - книжкову країну, отримали море задоволення від відповідей на каверзні питання, розширили свій світогляд. А також протягом цього тижня до уваги дітей були організовані : мультимедійна година «Казкові герої в мультиках», літературний круїз «У книжковій круговерті», літературний бібліогід «Письменники жартують дітям», бібліошопінг «В скарбничку ерудита».

В Красносілківській сільській бібліотеці оформлено книжкову виставку «Книга. Іграшка. Гра.» , проведено читацький марафон «Читай і ти станеш переможцем» та турнір « Герої казок і дитячих оповідань.»

Несватківська сільська бібліотека в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання провела гру – подорож «По морю рядків улюблених книг», посвяту в читачі «У книжковім дивосвіті виростають творчі діти», день нових книг «Познайомимося! Ми – новенькі».

В Розуміївській сільській бібліотеці мандрували на протязі семи днів літературним експресом «Книг незмірна глибина». Під час подорожі діти відвідали такі станції:

1-ша станція: бібліотечне асорті «Бібліотека – ліки для душі»

2-га станція: літературна вікторина «Тисяча мудрих сторінок»

3-тя станція: книжковий калейдоскоп «Скарби української літератури»

4-та станція: ерудит нових книг «Познайомимося! Ми новенькі!»

5-та станція: народознавчий конкурс «Книга – джерело мудрості»

6-та станція: день кіно «Її Величність Книга та Його Високість Кіно»

7-ма станція: закриття Тижня «Читати — це круто!»

Під час заходу діти ознайомились з сучасними українськими авторами і їх творами. Хлопці і дівчата з задоволенням взяли участь у голосних читаннях «Читаємо українське, читаємо українською». По закінченню заходу кожен першокласник урочисто отримав Посвідчення читача.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання був надзвичайно яскравим і неймовірно захоплюючим. Він приніс дітям багато позитивних вражень, додав знань, а бібліотеці – нових користувачів!

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 270 | Додав: Адміністратор | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
© Офіційна сторінка Олександрівської районної бібліотеки для дітей.
Створена на базі Олександрівського інтернет-порталу www.olexandrivka.info

Розповісти друзям про сайт:

Сайт та інформація на сайті належить
Олександрівській районній бібліотеці для дітей.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове

Гостьова книга Зворотній з'язок Форум


Наша адреса:
вул. Леніна 58А
смт. Олександрівка
Олександрівський район
Кіровоградська область

Наша електронна скринька:
olexlitlelibrary@rambler.ru

Наш телефон:
8(05242)3-20-47