Авторизація
Шановний Гість
Ласкаво просимо!

Будь-ласка увійдіть у свій профіль, або зареєструйтесь скориставшись формою яка вказана нижчеЯкщо ви зареєстровані на сайті www.olexandrivka.info,
то для входу можна використати ті ж самі
е-мейл та пароль
Режим роботи
Понеділок - П'ятниця

-

Cубота

-

Неділя - Вихідний

Останній день місяця
Санітарний
Головна » Новини бібліотеки

   В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання та у Всесвітній день поезії до дня річниці з дня народження геніальної української письменниці сучасності Ліни Костенко у районній бібліотеці для дітей відбулося літературне знайомство «Ще не було епохи для поетів, але були поети для епох!».

Ліна Костенко – це унікальне явище в українській літературі і не тільки в українській, а й у європейській, світовій, тому що такої глибини переживань і самокритичності сучасна література ще не знала. На нинішньому поетичному олімпі України серед інших майстрів слова вже кілька десятиліть живе вона як «нерозгадане чудо», «голос народу». Маючи воістину Божий дар слова, Ліна Василівна є ще й лицарем честі, взірцем громадянської мужності. Учасники заходу, учні 6-Б класу НВК №2 (вчитель української мови і літератури Шевчук Любов Михайлівна), прослухали розповідь про талановиту поетесу, її поезію, пісні на вірші Ліни Костенко «Я вранці голос горлиці люблю», «Вечірнє сонце», «Осінній день», познайомились із книгами, представленими на книжковій виставці «Поезія – це завжди неповторне, поезія – незримий дотик до душі».

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 73 | Додав: Адміністратор | Дата: 21.03.2017 | Коментарі (0)

   Вже більше 20 років, починаючи з 1993, впродовж весняних шкільних канікул у дитячих бібліотеках нашої країни проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Читачі його люблять і чекають з нетерпінням. Це час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття. Зустрічі з найулюбленішими новими книжками, книжкові іменини, літературні подорожі, ігри та вікторини, різноманітні конкурси та акції, театральні вистави, майстер-класи, презентації — і все це супроводжується приємними несподіванками. І, звичайно, одного тижня для реалізації такої насиченої програми замало, тому дуже часто Свято читання виходить за рамки зазначеного терміну і продовжує тривати далі.

20 березня 2017 року в Олександрівській районній бібліотеці для дітей розпочався Всеукраїнський тиждень дитячого читання театралізованим літературно – музичним святом «Цінуймо книгу, як найбільшу святість» на якому були присутні учні 3-х класів НВО№2 (кл.керівник Ткаченко Л.А., Дмитренко О.М.) Під час свята діти переглянули відеоекскурсію «Музей книги», сценку «Пригоди Нечитайлика», з казковими героями пограли в ігри.Діти мали можливість здійснити мандри в Книжкову галактику, побувавши на планетах: Книжкова,Пізнавальна, Технічна, Медична та ін..    Свято читання розпочалося. Попереду дітей чекає багато цікавого: пізнавальна гра «В гостях у казки», турнір книголюбів, коктейль-презентація «Файне місто – Бібліотека», флеш-моб «Візьми у руки книгу». А закінчиться тиждень розважально-ігровою програмою «З книгою я плачу і сміюся, і сумую з нею, й веселюся».

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 55 | Додав: Адміністратор | Дата: 21.03.2017 | Коментарі (0)

  Є у нашій українській літературі імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя. Таким ім’ям для нас, українців, стало ім’я Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю. Цими днями минає 203-я річниця від дня народження Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні його слово живе між нами. Його твори допомагають осмислити минуле та зазирнути в майбутнє, відкрити для себе нове в мудрих рядках його творчості. В приміщенні районної бібліотеки для дітей відбулася презентація книжкової виставки-вшанування «Наша гордість – безсмертний Кобзар», яку провела бібліотекар читального залу Світлана Рула. Присутні мали змогу ознайомитись з різними виданнями книг Т.Г.Шевченка, видань про його життєвий шлях, з експозицією малюнків художника Шевченка, надані Олександрівським районним краєзнавчим музеєм. Поетичний вернісаж «Слово Тараса житиме в віках» відбувся біля пам’ятника Великому Кобзареві. Учні 4-а класу НВО №2 (кл.кер. Л.М.Дубинюк) вшанували пам'ять великого поета декламуванням віршів «Мені тринадцятий минало», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Тече вода з-під явора» та ін. Завершився захід підведенням підсумків конкурсу малюнка до улюблених Шевченківських творів «Вивчаємо і малюємо Шевченка». Всі учасники заходу були відмічені заохочувальними подарунками.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 61 | Додав: Адміністратор | Дата: 10.03.2017 | Коментарі (0)

   Олександрівська районна бібліотека для дітей прагне забезпечити рівний доступ до інформації, ідей та знань через книги, комп’ютерну техніку і вихід в Інтернет, незалежно від статків і місця проживання дітей. Бібліотека прийняла участь у обласному конкурсі «Тріумф ідей» з проектною пропозицією «Автобус дитячих мрій: Радість інформації на колесах», де зайняла 2-ге місце. Наша проектна пропозиція розрахована на залучення до бібліотеки дітей з віддалених сіл, які під’їжджають до базових шкіл селища шкільними автобусами. Працівники бібліотеки проводять заходи на зупинці та під час руху автобуса. Один із заходів - прес-репортаж «Цей дивний світ – бібліотека» було проведено для учнів, які під’їжджають з віддаленого мікрорайону Олександрівки біля автотраси . Діти прослухали розповідь про бібліотеку, ознайомилися з новинками літератури та перідичних видань, прийняли участь у конкурсі «Все про книгу та бібліотеку». А на завершення заходу діти отримали солодкі флаєри з запрошенням до бібліотеки. Працівники бібліотеки вдячні за співпрацю відділу освіти РДА, в особі С.М.Тимка та водієві, який обслуговує даний маршрут О.М.Курченку.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 66 | Додав: Адміністратор | Дата: 27.02.2017 | Коментарі (0)

   В Олександрівській районній бібліотеці для дітей створено клуб «Плюшева няня» для дошкільнят, в якому за допомогою іграшки і казки виховується доброта, чуйність та залучаються діти до книги, читання, бібліотеки. Одне із засідань клубу пройшло у дошкільній групі НВО №2 (вихователь Бугаєнко Л.А). Працівники бібліотеки в театралізованій формі розказали «Казочку про дівчинку, яка нічого не хотіла робити». Під час заходу діти розгадували загадки, разом з дівчинкою Нехотілочкою приймали участь в іграх «Розплутай путанку» та «Це я, це не я». Після заходу діти з захопленням спробували себе в ролі акторів.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 64 | Додав: Адміністратор | Дата: 27.02.2017 | Коментарі (0)

   «Вона обрала собі горде ім’я – Українка». Такими звучними словами розпочалась година цікавих повідомлень для учнів 3-а класу (кл. кер. Ткаченко Л.А.) НВО №2 проведена Олександрівською районною бібліотекою для дітей спільно з шкільним бібліотекарем, у рамках святкування ювілею Лесі Українки. Діти мали можливість познайомитися з цікавими фактами життя і творчості класика української літератури. За своє недовге 42 – річне життя Леся Українка створила безсмертні перлини в усіх жанрах літератури – від витонченої лірики до казкового світу феєрій і дитячої літератури. Першим помітив і оцінив величезний талант Лесі Українки Іван Франко, сказавши, що від часу Шевченкового "Заповіту" Україна не чула такого сильного, гарячого та поетичного слова . Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування. Учні відчули легкий сум, коли звучала лірична поезія Лесі Українки, відповідали на запитання вікторини, прослухали пісні, які покладені на вірші поетеси: «Як дитиною бувало…», «Місяць яснесенький». Нині ми з повним правом можемо говорити про Лесю Українку, як про нашу сучасницю, бо її полум'яні твори завжди будуть живлющим джерелом духовної наснаги для нових і нових поколінь.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 64 | Додав: Адміністратор | Дата: 23.02.2017 | Коментарі (0)

  Напередодні відзначення Міжнародного дня рідної мови до відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів районної бібліотеки для дітей на розважальну програму «Дарую слово – диво із чудес» завітали учні 4-а класу НВО№3 ( кл керівник Чернишенко Л.О.) та учні 4-х класів НВО №2 (кл.кер. Дубинюк Л.М., Шпак С.О.) Захід проводила бібліотекар відділу Литвин Наталія Григорівна. Бібліотекар розповіла дітям про те, що кожен народ повинен вчити, любити й шанувати рідну мову. Іноді вона може зазнавати певних обмежень та утисків, але частіше розвивається без будь-яких перешкод, а може зникнути назавжди. От Міжнародний день рідної мови і закликає захищати всі мови, навіть ті, якими розмовляють малочисельні народи. Учні дізналися, що українською мовою розмовляють близько 45 мільйонів людей, і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу. «Тепла, барвиста, калинова, рідна, велична, багата, мелодійна...», — характеризували діти рідну мову. Учні залюбки відповідали на питання гри «Пошук на острові Королеви мов», пригадували героїв улюблених українських казок, розшифровували буквено-цифрові ребуси . Захід пройшов весело й цікаво, дітям сподобалось веселе, дотепне, інтерактивне дозвілля.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 58 | Додав: Адміністратор | Дата: 17.02.2017 | Коментарі (0)

   Герої Небесної Сотні назавжди змінили нашу Україну і самих українців, підняли наш національний і патріотичний дух. Саме завдяки Майдану наша держава довела всьому світові гідність, мужність і тверду волю українців до справедливості. Кожен здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради нової України. Ніхто не в праві забути морозні дні лютого 2014 року, коли від напруги закипала в жилах кров, коли в ім’я віри і правди один за одним падали від куль майданівці, аби прорости в наших серцях червоними квітами пам’яті. 20 лютого назавжди увійде в історію України, як день жалоби і пам’яті. Напередодні цього дня Олександрівська районна бібліотека для дітей провела годину – реквієм «Небесній сотні шана й молитви за чисті душі, що злетіли в небо» для учнів 8-х класів НВО №2. Діти прослухали розповідь бібліотекарів про Людей з гарячими серцями і мужніми душами, які загинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній дкржаві, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. Також був переглянутий відеофільм про нашого земляка, Героя Небесної Сотні – Віктора Чміленка. …Сьогодні Україна переживає тяжкі випробування. Здригається українська земля на сході країни від гарматних пострілів, кулеметних черг, розривів мін. Знову гинуть на злеті молоді і сильні, вірні сини України… Як боляче стискається серце від того, що наша ненька-Україна знову у вогні і стражданні… І кожен з нас бажає одного: щоб над нашою рідною Україною було мирне небо. Таке безмежне і високе! І щоб кожен міг здійснити свій злет у вільній, щасливій, квітучій країні – Україні, яку щиро любимо і якою безмежно пишаємося!

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 64 | Додав: Адміністратор | Дата: 17.02.2017 | Коментарі (0)

Минуло 28 років від часу, коли українські воїни брали участь у великомасштабних бойових діях в Афганістані. Ця війна глибоко врізалась у народну пам΄ять, але ніхто й гадки не мав, що сьогодні бойові дії будуть вестись і в нашій державі – на сході України триває Антитерористична операція, а точніше – неоголошена підступна війна проти України. Ті, хто пройшов скажене пекло Афганістану, одні з перших стали в ряди захисників України і пліч о-пліч з молодими побратимами, зі зброєю в руках, боронять рідну землю, адже захист Вітчизни – це священний обов΄язок кожного. У рідній країні гине мирне населення, віддають свої життя наші воїни, захищаючи Батьківщину від ворога. Немає спокою в жодній домівці, знову Україна приймає «Вантаж-200» і захлинається від материнських сліз. З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав,28-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану в Олександрівській районній бібліотеці для дітей відбувся історичний слайд-екскурс «Твої Батьківщино,сини. Обов`язок. Подвиг. Трагедія». У пам’ятний день присутні –учні 7-х класів НВО №2 схилили голови у скорботному мовчанні перед світлою пам’яттю сьогоднішніх захисників України, серед них – афганської сотні, що віддали життя за цілісність і єдність рідної землі, тих, хто не повернувся додому з далекої Афганської війни та воїнів, які загинули на теренах інших держав.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 67 | Додав: Адміністратор | Дата: 16.02.2017 | Коментарі (0)

  Кохання – це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято. І ось таке свято є, є такий день. Він відзначається особливо, майже по всьому світу 14 лютого. А свято називається – День Святого Валентина. Звідки пішла ця назва? Є гарна легенда про Валентина, яку розповіла учням 7-а класу НВК №2 бібліотекар Людмила Онда.Серце – головний символ свята. У давні часи вірили, що в серці можуть перебувати тільки добрі почуття, а саме: любов і ніжність, повага і краса. Таке повір’я залишилося і до наших днів, зображення серця вважається символом любові і тому, різного роду вироби у формі серця дарують один одному не тільки закохані, а й школярі. Тож у переддень Свята закоханих діти охоче брали участь у майстер-класі «Диво - валентинки» на якому виготовляли святкові подарунки, вкладаючи тепло своїх сердець, своє вміння та творче натхнення.

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 57 | Додав: Адміністратор | Дата: 13.02.2017 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 ... 12 13 »
© Офіційна сторінка Олександрівської районної бібліотеки для дітей.
Створена на базі Олександрівського інтернет-порталу www.olexandrivka.info

Розповісти друзям про сайт:

Сайт та інформація на сайті належить
Олександрівській районній бібліотеці для дітей.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове

Гостьова книга Зворотній з'язок Форум


Наша адреса:
вул. Леніна 58А
смт. Олександрівка
Олександрівський район
Кіровоградська область

Наша електронна скринька:
olexlitlelibrary@rambler.ru

Наш телефон:
8(05242)3-20-47